..

Nauka z przyjemnością

Jesteśmy przytulną, małą szkołą nastawioną na potrzeby ucznia oraz nauczanie w bezstresowej i domowej atmosferze. Dla chętnych organizujemy spotkania pozalekcyjne i zajęcia na wolnym powietrzu. Możesz do nas dołączyć co miesiąc!

..

Diagnostyka lingwistyczna

Podchodzimy indywidualnie do każdego ucznia. Dlatego też stosujemy tzw. diagnostykę lingwistyczną w postaci 2 testów – poziomu zaawansowania języka oraz typu dominującej inteligencji. Wiedza na ten temat umożliwi zastosowanie odpowiednich technik nauczania dla danej osoby i zakwalifikowania jej do odpowiedniej grupy.

..

Najnowsza technologia

Prowadzimy umysłowy work-out oparty na walce z rutyną, budowaniu motywacji i intensywnym treningu językowym przy wykorzystaniu najnowszych technologii do poprawy koncentracji, zmniejszenia stresu oraz urozmaicenia nauki

Założyciele szkoły

1653346_10204804656905700_735031835859763542_n
Marta Kwiatek

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego wydziału Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego na kierunku filologia o specjalności nauczanie. Ukończyłam także Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Wychowałam się w domu, w którym uważano, że niezbędną rzeczą jest znajomość drugiego języka. Dlatego rodzice regularnie wysyłali mnie na obozy językowe i korepetycje. Tak właśnie poznałam Kasię, która dzięki swojej cierpliwości, zdolnościom metodycznym i właściwemu podejściu, pomogła mi się przełamać i wkrótce nauka języka z przykrego obowiązku, stała się moim hobby.

W czasie studiów uczyłam dzieci, które miały trudności w nauce języka obcego. To właśnie spowodowało, że zainteresowałam się zależnością pomiędzy pracą mózgu a zdolnościami językowymi.

W zdobywaniu wiedzy bardzo pomogli mi rodzice, którzy są lekarzami. Dlatego teraz mogę pomagać innym osiągać dobre wyniki w nauce języka i nie tylko, wykorzystując zdobytą wiedzę.

Nauka jest jak sport, potrzeba w niej ciągłego treningu, wiary w siebie i motywacji. Mięśniem naszego umysłu jest wola, której siła jest nieograniczona. Jedyne co trzeba zrobić to wiedzieć jak ją trenować.

Moim mottem jest stwierdzenie: Każdego da się nauczyć, trzeba tylko wiedzieć jak. Wierzę, że Mind School będzie tego owocem - połączeniem nauki języka i medycyny w ciepłej, domowej atmosferze.

3467_10152080463735467_298705664_n
Kasia Szczurzyńska

Jestem dyplomowanym nauczycielem z certyfikatem CELTA, który uprawnia do nauczania angielskiego na całym świecie. Jako lektor pracuję od 2000 roku, jednak moja przygoda z językami obcymi zaczęła się o wiele wcześniej.

Pierwszy kontakt z językiem był bardzo wcześnie. Potem zaczęły się podróże zagraniczne, najpierw wakacyjne, a potem w poszukiwaniu pracy. Po ukończeniu studiów wyjechałam do Stanów, gdzie pracowałam i szlifowałam język.

Nie mogę jednak powiedzieć, że od zawsze chciałam być nauczycielem, jak moi dziadkowie czy mama. W rodzinie mamy wielu nauczycieli, ale dopiero z czasem okazało się, że rzeczywiście mam to we krwi.

Na hiszpański namówiła mnie siostra. Powiedziałam, czemu nie, to fajny język. Kilka lat później mieszkałam już w Hiszpanii, w Barcelonie, gdzie pracowałam jako lektor angielskiego w dużej szkole prowadzonej przez Brytyjczyków. Angielska kultura w połączeniu z hiszpańskimi nowoczesnymi metodami nauki to było to.

Z Martą znamy się od dziecka. Wychowałyśmy na tej samej ulicy. Była moją pierwszą uczennicą, króliczkiem eksperymentalnym. Obecnie jest już dyplomowanym nauczycielem, a prywatnie osobą z niesamowitym pozytywnym nastawieniem i pasja do pracy z ludźmi. Nasze drogi rozeszły się na dłużej po moim wyjeździe z kraju. Jednak znów jesteśmy na naszej ulicy.

Mind School to nie tylko pomysł na biznes. To spotkanie dwójki przyjaciół i dwóch wielkich pasji – do pracy z ludźmi i do języków.